In het kort
– 5 trainingsdagen, 8 MovieLearning playlists, cursusboek
– voor leidinggevenden en (maatschappij)vernieuwers
– start 24 november 2023 (periode nov 2023 – mei 2024)
– gemiddelde beoordeling: 9.2 (van 10)
De term Upcycling verwijst naar het principe dat grote maatschappelijke veranderingen eigenlijk over dezelfde waarde-conflicten gaan als kleinschalige persoonlijke-, team- of organisatievraagstukken. De cursus bestaat uit het behandelen en ervaren van zogenaamde upcyclingladders: transformaties van waarden naar steeds hogere niveaus van complexiteit en omvattendheid. Op die manier krijg je zicht op hoe je je eigen thema’s kunt verheffen en hoe je competenties van je medewerkers naar een hoger niveau van effectiviteit en omvattendheid kunt helpen tillen. Je leert spanningsvelden op steeds complexere niveaus te herkennen en er beter mee om te gaan.
Tijdens de training wordt gewerkt met het Double Healix Leiderschapsmodel en de MovieLearning methode.
Deelnemers geven de opleiding gemiddeld een 9.2 !
Praktische informatie
Deze cursus is vooral bedoeld voor leidinggevenden in brede zin en organisatie- en maatschappijvernieuwers. Minimaal drie jaar werkervaring is gewenst. Mocht je je afvragen of deze training voor jou geschikt is, neem dan eerst even contact met ons op (zie email adres onderaan bij ‘Aanmelding’). Er is voor deze training verder geen specifieke voorkennis vereist.
Deelnemers komen uit uiteenlopende branches en beroepsgroepen. Wat hen bindt is de wens om zich verder te bekwamen in het thema leiderschap en de transitie naar een meer duurzame samenleving.
Leerdoelen
* Uitgangspunt is leren vanuit plezier en inspiratie. Spelenderwijs maak je je de belangrijkste theoretische concepten en praktische uitwerkingen van leiderschap en visieontwikkeling eigen.
* De leermethode MovieLearning spreekt de beleving aan door middel van het gebruik van filmbeelden. Upcycling van Leiderschap is een cursus waarin je een groot aantal van de beste en meest inspirerende leiderschap-scènes uit top-films en documentaires te zien krijgt, zowel in de live training als in online cursussen.
* Samen met andere deelnemers bespreek en oefen je aan de hand van de theorie hoe om te gaan met de uitdagingen in de dagelijkse praktijk van je werk.
Trainingsdoelen
* Je verdiept je kennis van en inzicht in theorie en praktijk van leiderschap op alle niveaus aan de hand van een narratief samenhangend model (het Double Healix model). Je kunt dwarsverbindingen maken met andere leiderschapsmodellen.
* Je verwerft inzicht in de samenhang tussen je persoonlijke behoeften, je waardenpatroon, je persoonskenmerken, je competenties, leiderschapsstijl en je visie op de maatschappij.
* Je hebt meer inzicht in en begrip voor je eigen levensverhaal. Je onderzoekt welke richting nu bij jou past in het licht van wat de wereld nu van je vraagt.
* Je ontwikkelt een samenhangende visie op leiderschap, met het Double Healix model als meta-kader.
* Je verdiept je mensenkennis, emotionele en spirituele intelligentie.
* Je versterkt je duurzaam, strategisch en visionair denken en handelen.
* Je hebt inzicht in creatieve spanningsvelden en paradoxen.
* Je ontwikkelt eigen ideeën voor duurzaamheid en de ecologie van betekenis.
Praktijkdoelen
* Je bent geïnspireerd en beter in staat je eigen leiderschapsontwikkeling vorm te geven.
* Je hebt meer compassie voor (mensen in) je omgeving en een verruimde empathic embrace.
* Je bent beter toegerust om de professionele ontwikkeling van medewerkers te faciliteren.
* Je beheerst diverse leiderschapsstijlen en kunt deze aanpassen afhankelijk van de situatie.
* Je kunt tegenstellingen hanteren en waar mogelijk verzoenen.
* Je hebt je waarnemingsvermogen verder ontwikkeld en je vermogen versterkt om dagelijkse gebeurtenissen in een groter perspectief te plaatsen.
* Je kunt toekomstscenario’s ontwerpen en deze omzetten in aansprekende verhalen.
* Je hebt handvatten om je ideeën voor duurzaamheid toe te passen in je dagelijkse werkpraktijk.
Locatie
Double Healix, Hospeslaan 64, 2015 GL Haarlem, T 023-5443345.
Tijden
Een dag start om 9:30 uur (inloop vanaf 9:00 uur) en eindigt circa 17.00 uur.
Programma
Per dag zal een ontwikkelingsniveau van het Double Healix model worden behandeld: de mythische onderlaag van ons bewustzijn, de basale menselijke behoeften; de ontwikkeling van identiteit (drijfveren, normen, afweermechanismen en waarden); versterken van competenties; relatie- en teamvorming; invloed op het niveau van organisatie en maatschappij; het verfijnen van een overstijgende visie op leiderschap in relatie tot je wereldbeeld.
Het model en de ontwikkelingsniveaus zijn daarmee een structuur waaraan de belangrijkste kennis over leiderschap wordt opgehangen. Terugkerende elementen bij het onderzoeken van de bewustzijnsniveaus zijn het bekijken en analyseren van filmfragmenten en het uitvoeren van oefeningen waardoor je het geleerde beter kunt verbinden met je eigen leven en werk.
Plan tussen de lesdagen enige tijd in voor voorwerk (lezen cursusboek en leren aan de hand van verschillende playlists op ons online MovieLearning platform).
De opleiding bestaande uit 5 trainingsdagen.
Deelnemers ontvangen het cursusboek Het Wiel Opnieuw Uitvinden: Cycli en Niveaus van Leiderschap, geschreven door Manfred van Doorn.
Deelnemers krijgen toegang tot het MovieLearning leerplatform.
Er wordt gezorgd voor koffie, thee, sap en snacks.
Lunches zijn niet inbegrepen in de prijs. In de omgeving van ons bedrijf bevinden zich meerdere lunchgelegenheden en winkels. Je kunt natuurlijk ook je lunch meenemen en hier nuttigen.
Financiële investering
De prijs van de opleiding is €2275,00 per persoon excl. 21% BTW.
Bij meer dan twee personen uit dezelfde organisatie (op één factuur) is 10% korting mogelijk. Voor Young Leaders (tot 33 jaar) wordt 15% korting gegeven. Beide kortingen kunnen niet additioneel worden ingezet.
Het cursusgeld dient voor de start van de cursus te zijn overgemaakt.
De bijeenkomsten kunnen niet los van elkaar worden gevolgd.
Annuleringsregeling
Tot 28 maart 2023 kan vrijblijvend worden geannuleerd. Vanaf 28 maart is het volledige cursusgeld verschuldigd.
De eerstvolgende 5-daagse open training zal plaatsvinden op:
– vrijdag 24 november 2023
– vrijdag 26 januari 2024
– vrijdag 8 maart 2024
– vrijdag 5 april 2024
– vrijdag 24 mei 2024
Reservedag: vrijdag 21 juni 2024
Het Double Healix model
Het Double Healix model biedt een unieke en integrale visie op de ontwikkeling van leiderschap. Hierin is zowel oog voor de persoon van leiders als voor de team-, organisatie- en maatschappelijke context waarin zij werken.
Het biedt een meta-kader en overkoepelend mensbeeld waarin verschillende leiderschapstheorieën en leiderschapsstijlen beter kunnen worden begrepen. Het biedt een kader voor alle belangrijke componenten van effectief leiderschap in de huidige tijd. Het geeft leiders inzicht in persoonlijke basisbehoeften, waardepatronen en vaardigheden. Het biedt handvatten om teams en organisaties aan te sturen en om een uitgerijpte eigen visie op leiderschap verder te ontwikkelen, gerelateerd aan maatschappelijke trends en de ontwikkeling naar een duurzame samenleving.
Movielearning
De leermethode MovieLearning spreekt de beleving aan door middel van het gebruik van filmbeelden. Upcycling van Leiderschap is een cursus waarin je een groot aantal van de beste en meest inspirerende leiderschap-scènes uit top-films en documentaires te zien krijgt, zowel in de live training als in online cursussen.
Trainers: Manfred van Doorn en gasttrainer(s)

Manfred van Doorn
Keynote speaker | Leiderschapstrainer | Auteur
Ervaringen
Een enorm inspirerende reis door een wereld van beelden. Ontzettend veel van geleerd, als ondernemer, maar ook als vader en partner. Het heeft me doen zien waar ik eerder geen oog voor had. Hoe je kleine dingen kunt zien en wijzigen, die een groot effect hebben. De training geeft een integraal inzicht hoe alles met elkaar samenhangt, dat vind ik heel bijzonder. Enorm verrijkend.
Michael Salmagne
CEO Bundelz
Ik ben zo blij dat de rijkdom aan beelden, vertellingen en interacties met andere deelnemers mij iedere keer een stap verder bracht, mij innerlijk transformeerde en daarmee ook mijn bedrijf verder hielp. De trainingsdagen hadden iedere keer een diepe uitwerking in de week erna waarbij de beelden, vertellingen en uitspraken steeds terugkwamen. Ik dank Manfred en Double Healix van harte voor deze opleiding.
Chiel van Kollenburg
CEO Adaptics
De opleiding heb ik als enorm waardevol ervaren. De manier waarop de dagen zijn vormgegeven, getuigt van groot leiderschap van Manfred en Sylvia. Zeer persoonlijk en vanuit eigen kracht. Jullie hebben mij voorgeleefd wat het betekent leiderschap te tonen. De verzorging en hartelijkheid kan alleen daar bestaan waar mensen echt weten waar het om draait. Het hebben van een visie, moreel kompas, jezelf zien in relatie tot anderen is voor mij de kern van leiderschap. Hoe Manfred mij geholpen heeft om hier weer stappen in te maken is bijzonder. Er zijn weinig mensen die mij zo positief raken en mij daardoor in beweging brengen. De beelden, de verhalen, het was een genot……Hartelijk dank daarvoor.
Jolande Bisschop
Trainer en begeleider Bureau voor Onderwijs en Opvoeding
Ik geef de training een 9. Double Healix biedt een heldere en doorleefde manier van kijken naar persoonlijke, organisatie en samenlevingsontwikkeling. Inspirerend door beelden en oefeningen! Frisse kijk op eigen functioneren om dienend leiderschap te ontwikkelen.
Jeroen van der Ven
Senior manager Gemeente Haarlemmermeer & Zelfstandig Executive Coach/Facilitator
Ik kan Upcycling van Leiderschap aan iedereen die zoekt naar persoonlijke ontwikkeling en verdieping van zijn/haar kennis en vaardigheden op het gebied van leiderschap alleen maar aanbevelen. Ik heb enorm veel over mezelf en over interpersoonlijke dynamieken geleerd. De analyses van de filmfragmenten waren haarscherp, vaak tot tranen toe ontroerend, soms confronterend en altijd inzicht verschaffend. Ik heb in het verleden al menig training en opleiding op dit onderwerp mogen volgen, maar bij Double Healix was het alsof er iedere dag een paar sluiers werden opgelicht op het thema van effectiviteit in persoonlijk leiderschap. De dagen voelden als een mentale douche. Opgefrist en geladen met nieuwe inzichten die ik in mijn praktijk heb kunnen toepassen. Tijdens de laatste dag hebben we als groep spontaan en unaniem besloten om een vervolgdag te organiseren. Als het aan mij ligt zouden we ieder kwartaal een terugkomdag organiseren.
Hans Spitsbaard
Managing Partner Hillfive
Alsof alle puzzelstukjes in elkaar vielen. Een zeer goed uitgedacht model, complex en toch handzaam, een onuitputtelijke bron aan filmfragmenten en de bezielende begeleiding van Manfred cs, maakte deze opleiding voor mij zeer waardevol. Mooie interactie, emotie, verbazing, ontkenning, en een warm gevoel, hebben dit opgeleverd. Naast dat het me als manager beter heeft gemaakt, leverde het me ook inzichten op in de opvoeding van mijn dochtertje. Dat was een onverwachte bonus. Voor iedereen die zichzelf als mens wil verrijken, maar op een andere manier dan gangbaar is, is deze opleiding een absolute aanrader!
Martin Hendriks
Clustermanager Stichting Volckaert
Ik heb de Upcycling training doorlopen en kijk daar met grote dankbaarheid op terug. Inspirerende, leerzame en ogen-openende dagen weg van de hectiek van de dag, onder bezielende begeleiding. Bijna iedere dag komt er wel een situatie voorbij die ik nu anders interpreteer. Wat mij betreft verplichte kost voor iedere leider(-in-spe)!
Erik Vermeer
CTO GeriMedica
De opleiding heeft meer dan aan mijn verwachtingen voldaan. Ik heb meer taal gekregen om dingen te duiden en te snappen waar ikzelf in mijn ontwikkeling ben. Het heeft me praktisch verder geholpen. En Manfred is een feestje om naar te luisteren.
Mattijs ten Brink
CEO Transavia
De Double Healix aanpak door Manfred van Doorn is ongelooflijk prikkelend en praktisch, direct en vernieuwend.
Wouter Kolk
CEO Ahold Delhaize
Gerelateerde trainingen
![[:nl]Man walking to stairs.[:]](https://doublehealix.com/wp-content/uploads/2019/08/The-Truman-Show-Stairs-700x400.jpg)
Double Healix in a Day

Invloed, Macht en Leiderschap
